Chovatelská stanice FCI

Z JABKENICKÝCH DOUBKŮ

Zdeněk a Eva Dvořákovi, 294 45 Jabkenice 167

tel: 602 969 133, 606 612 485   e-mail: dvoreva@seznam.cz   www.doubka.cz   

 

28.12.2009 - začínají být vidět nějaké pokroky na stránkách v sekci "Zvířata", kde by každé zvíře mělo mít svou vlastní stránku se všemi důležitými údaji a svou charakteristikou. Novinky jsou v sekci "Štěňata" a "Odchovy" a starší aktuality najdete v archivu - odkaz na něj je dole na této stránce.

-----

21.12.2009 - přání všem lidem, kteří mají rádi zvířátka

-----

20.12.2009 - jediný náš kníračí kluk Bak slaví své desáté narozeniny. Je stále plný temperamentu, občas sice vyskočí na gauč až na druhý pokus, ale venku je naprosto neudolatelný a pořád zůstává dominantním psem ve smečce. Má také jedno speciální poslání - od malička je bodyguardem své paničky na procházkách. Nikdy není třeba ho hlídat, je stále bez jakéhokoli pokynu v blízkosti, neodejde dál a vždy upozorní na cokoli důležitého v okolí. A i v tomto věku zvládne procházku se všemi společně a pak za odměnu jde ještě s paničkou sám. Teď mu ještě přibyl důležitý úkol - tohle své umění o nic nepřijít a přesto být pořád nablízku musí naučit svého kamaráda Abara. Vypadá to, že si kluci moc rozumí.

Takže Babů, přejeme hodně zdraví, sil a dlouhých procházek!

-----

10.12.2009 - oba naši černí teriéři Abar a Art splnili všechny podmínky pro uchovnění a jsou tedy čertím slečnám k dispozici jako KRYCÍ PSI.Veškeré podrobnosti o nich najdete v sekci "Zvířata", kde má každý svou stránku se všemi potřebnými informacemi.

-----

9.11.2009 - Abar dostihl svého bratra a získal také titul Český Junior Šampion!!! Jsme nesmírně šťastní, že oba dva "kluci" které jsme si z vrhu nechali doma "se povedli"!!!

-----

25.10.2009 - vyrazili jsme na Mezinárodní výstavu psů do Českých Budějovic. Tentokrát si kluci konkurovali ve stejné třídě - v mezitřídě. Abar měl svůj den, zaujal svým mohutným předhrudím a vyneslo mu to hodnocení výborný1, CAC, res.CACIB, Art dostal výborný4. Šikulkové!

-----

18.10.2009 - Národní výstava psů v Brně - Abar ve třídě mladých - výborný2 a Art v mezitřídě to samé - výborný2.

-----

2.-4.10.2009 - v Mitrově u Strážku (na Moravě) probíhalo víkendové setkání chovatelů a přátel černého teriéra, spojené s Klubovou výstavou tohoto plemene. Každý rok se tu schází lidé, kteří propadli této rase. Přijíždějí celé rodiny společně se svými psy, aby se zúčastnili výstavy, probrali s ostatními vše nové i staré okolo čertů, získali poznatky a rady od zkušenějších a především - aby si všichni tento víkend pořádně užili. Vše probíhá v nádherném údolí, kde jsou podél potoka kouzelné procházky do všech stran. Psi si mohou užívat volnosti, celé údolí patří jen čertům a jejich páníčkům. Ubytování je společné pro majitele psů  i jejich miláčky, o jídlo je postaráno a k dispozici je i příjemná hospůdka, společenská místnost, gril a ohniště. Takže kdo jste tam ještě nebyli, určitě příští rok neváhejte!!!

Do Mitrova jsme vzali i čertí mámu Lady a také našeho odchovance Alfa (Fíno), který má sice svůj domov jinde, ale přesto trávíme společně i s jeho páníčky většinu víkendů.

A jak jsme dopadli? Abar - výborný1, CAJC, Klubový vítěz mladých, Art - výborný1, Lady - výborná4 a v párech obsadili Lady s Abarem 3.místo! Abar si díky svému umístění dodělal podmínky pro titul Junioršampiona!!!

 -----

30.8.2009- Abar i Art vyráží na mezinárodní výstavu do Mladé Boleslavi. Tentokrát jsou kluci každý v jiné třídě, Abar potřebuje ještě "bodovat" ve třídě mladých a Art, který má už titul junioršampiona hotový, nastupuje do mezitřídy.  I přes velké vedro a dlouhé, dlouhé čekání odjíždíme domů naprosto spokojeni. Abar - výborný 1, CAJC, Nejlepší mladý a Art - výborný 1, CAC!!!

-----

12.8.2009 - velký den pro naši chovatelskou stanici! Její zakladatelka kníračka Ketty slaví své nádherné 13té narozeniny! Je naprosto v pohodě, každý den na procházce lesem zvládá s ostatními celou trasu, jen jsme se museli domluvit na znakových povelech, sluch jí už přestává sloužit. Ale i přes vysoký věk, sluchový handicap a svůj nejmenší vzrůst je stále bezkonkurenčně vůdkyní celé smečky!

Ketty, hlavně hodně zdraví a mnoho krásných psích zážitků a ať je pro tebe život ještě dlouho zajímavý a obohacuješ nás svou přítomností!

-----

26.7.2009 - vyrazili jsme s Lady, Abarem a Artem na výlet za naším čertem Aronkem, který bydlí společně se dvěma dalšími čerty - o půl roku starším Derikem a !!!čtrnáctiletým!!! Amurem u bezvadných páníčků. Všichni jsme si návštěvu bezva užívali, jen Aronek musel vydržet zkrášlovací zástřih a pak už mohl za ostatními. Celý den v naprostém klidu a pohodě, bez jakéhokoli náznaku konfliktu mezi psy, přestože na zahradě bylo pohromadě šest dnes už dospělých černých teriérů. Klobouk dolů před povahou tohoto plemene!

-----

19.7.2009 - Na národní výstavě v Mladé Boleslavi nesmíme chybět, je to téměř doma. A Abar konečně proráží svou sérii druhých míst a v silné konkurenci mladých psů dostává známku výborný 1, titul CAJC a Nejlepší mladý pes! A aby toho nebylo málo, jeho sestra Andora si také odváží známku výborná 1 s titulem CAJC! Gratulujeme oběma, Doubka mají svůj den!

Vítězem plemene černý teriér se na této výstavě (jako i na mnoha jiných) stal importovaný pes paní Jolany Moravcové, který se navíc v odpoledních soutěžích umístil na prvním místě mezi všemi plemeny FCI II. Moc gratulujeme, je to nádherné zvíře!

-----

4.7.2009 - naše černyška Alma, kterou si nový páníček odvezl do Rakouska, složila svou první pracovní zkoušku BGH-1. Alma und Reini, super!!! Wir gratulieren!!!

-----

28.6.2009 - jedeme s Abarem na mezinárodní výstavu do Brna. Posuzovala rakouská paní rozhodčí a my si pošesté v řadě odvážíme domů známku výborný 2!

-----

8.6.2009 - Art má doma titul Český Junior Šampion. Pašák!!!

-----

2.6.2009 - Kníračka Agáta slaví v plné kondici krásné desáté narozeniny! Je to první pejsek, který za svým jménem nosí označení "Z Jabkenických Doubků". Gratulujeme a přejeme ještě hodně krásných psích zážitků a pevné zdraví!

-----

30.5.2009 - Abar jede na Krajskou výstavu do Hradce Králové, kde zároveň probíhá Klubová výstava černých teriérů. Jak už se u něj téměř stává tradicí, dostáváme známku výborný 2.

-----

 24.5.2009 - jedeme na další mezinárodní výstavu, tentokrát jsou to Litoměřice. A bodujeme! Abar - výborný 2 a Art - výborný 1, CAJC, Nejlepší mladý pes. Díky tomuto výsledku má Art splněné podmínky pro udělení titulu Český Junior Šampion!!!!!

-----

16.5.2009 - naši čerti slavili své první narozeniny!!! Společně s bráchou Fínem (Alf) a také s maminou Lady, které jsou 22.5. čtyři roky! Na "psodortu" si pochutnali všichni, zbylo i na malé kníračí kamarády.

-----

3.5.2009 - vyrazili jsme na další mezinárodní výstavu psů, tentokrát do Prahy. Dalo by se říci, že to bylo skoro jako setkání našich čertů. Z celkových 16 byli čtyři z Jabkenických Doubků a za pátého se přišli alespoň podívat jeho páníčkové! A výsledek? Všichni čtyři naši vystavovaní čerti dostali ve třídě mladých známku "výborný" a Artík ještě k tomu i další titul"CAJC". Takže: Art - výborný1, CAJC, Abar - výborný2, Aram - výborný3 a Andora - výborná2 (té utekl CAJC jen proto, že na cestu dostala Kinedryl a paničce se nepodařilo ji řádně rozchodit). Takže máme obrovskou radost a 4x hurá!!!

-----

26.4.2009 - na zpáteční cestě z výstavy jsme se na skok zajeli podívat, jak se má náš Ajax v novém domově. V novém krásném dvojdomku spolubydlí s další černyškou Doris (z chovatelské stanice Ankar-Cam) a oba pejsci i páníčkové vypadají naprosto spokojeně. Jsme moc rádi. Na společné fotce zleva je Art, Abar, Ajax a Doris.

-----

26.4.2009 - mezinárodní výstava psů v Českých Budějovicích a naši dva junioři opět v akci. Pan rozhodčí ze Slovenska oba ocenil známkou "výborný" a i když se Arťasovi moc běhat nechtělo, líbil se víc než Abar a odvezl si domů svůj první titul "CAJC". Hurá!!!

-----

11.4.2009 - Art a Abar spolu vyrazili na krajskou výstavu do Mladé Boleslavi. Paní rozhodčí se oba líbili, dostali známku "výborný" a i výborné posudky a protože se Artík lépe předváděl, k jeho hodnocení přibyly i tituly "Vítěz třídy, Vítěz třídy mladých a Krajský vítěz Mladé Boleslavi".

-----

15.3.2009 - další naše "mimi", které si přijelo pro jarní sestřih je Aram. Přijel přesně takový, jaký byl u nás. Absolutní kliďas, kterého hned tak něco nerozhýbe. S klukama se během chvilky poznali a pak už si užívali lítání po celé zahradě. Při stříhání byl naprosto v klidu, má nádhernou tvrdou srst ve výborné údržbě. Je to opravdu nádherný pejsek a protože se jeho panička nechala přesvědčit pro výstavy, bude pro naše kluky v kruhu tvrdým oříškem.

-----

9.3.2009 - a aby to nebylo knírům a kocourovi líto, že jsou všude jen čerti, tak přidáváme i pár jejich aktuálních fotek o tom, jak tráví zimu oni.

-----

9.3.2009 - na stříhání přijel tentokrát Ajax, který opouštěl náš domov jako poslední v osmi měsících a kterého jsme dali jenom proto, že zájemci jsou opravdu skvělí lidé a navíc na něho čekala v novém domově o dva měsíce starší černyška z jiné chovatelské stanice. Je to krásný pejsek se správnou dávkou sebevědomí. Během chvilky se rozpomněl na svůj první domov a s našima klukama se řádně vyblbnul. Při stříhání byl velice trpělivý, má krásnou srst, je o něj dobře pečováno a je to pohodář. Výsledek snažení je zde.

-----

28.2.2009 - naši čerti si užívají krásnou zimu, dokáží hodiny blbnout na sněhu a jsou k neutahání

-----

17.2.2009 - Alf alias Fíno se bezvadně zabydlel v novém domově, kde se má naprosto super, spolubydlí se dvěma perskými kocoury Matesem a Bertíkem, spí s hlavou na vlastním polštáři, před spaním poslouchá pohádky, hlídá obrovskou zahradu, každý týden k nám hodí na návštěvu za svou psí rodinou a postupem času se z něho stává specialista - pes zeměměřičský!

-----

8.2.2009 - naši "malí" kluci Abar a Art se zúčastnili své první mezinárodní výstavy. Byli oba ještě ve třídě dorostu, kde nejde o žádné tituly, ale kde si majitel vyzkouší chovaní a reakce svého psa v naprosto novém a neznámém prostředí. Oba byli skvělí, naprosto vyrovnaní a oba dostali to nejlepší ocenění - velmi nadějný. Mají oba dva bezvadné posudky, tak snad jim to vydrží i do budoucna. Abar tentokrát doslova "o prsa" překonal bráchu Arta. Má totiž nádherný mohutný hrudník, ale je malinko delší ve hřbetě a Artík je zase bezva krátký, ale ještě s jemnější kostrou. Tentokrát dal pan rozhodčí Abarovi první pořadí právě za ten hrudník.

-----

10.1.2009 - dnešním dnem se uzavírá období hledání nových páníčků pro naše štěňata, všichni jsou už v nových domovech a podle všech zpráv a fotografií, které dostáváme, jsou určitě všichni spokojení a šťastní. A tak se pomalu vracíme do zajetých kolejí, naše smečka je podle plánu sice větší o dva mladé čerty, ale věříme, že vše bude dál v naprosté pohodě. Děkujeme všem, kteří se rozhodli pořídit si černého teriéra a pomáhat tak k seznámení ostatních lidí s tímto krásným, silným, ale naprosto vyrovnaným a pohodovým plemenem.

-----

2.1.2009 - protože jsou naši čerti již pořádní halamové, mohli jsme se letos zúčastnit se všemi Štěpánského pochodu - je to každoročně pořádaná akce sportovců a kynologů, kde se jde po lesních cestách asi 4km a uprostřed trasy je občerstvení a ukázka obrany psů. A aby nás nebylo málo, přijeli svou původní rodinu podpořit ještě dva sourozenci Alf a Agáta, kteří bydlí nedaleko. Akce se líbila, všichni jsme se provětrali a co je moc potěšující - líbili se černyšové!!!

 

-----

 

zpět

Poslední aktualizace:

1.1.2017

 

Zpracoval: dvoreva