Chovatelská stanice FCI

Z JABKENICKÝCH DOUBKŮ

Zdeněk a Eva Dvořákovi, 294 45 Jabkenice 167

tel: 602 969 133, 606 612 485   e-mail: dvoreva@seznam.cz   www.doubka.cz   

 

VŠEM DOBRÝM LIDEM PŘEJEME PŘÍJEMNÉ A POHODOVÉ VÁNOČNÍ SVÁTKY A DO DALŠÍHO ROKU ŠTĚSTÍ, KOPU ZDRAVÍ A SAMÉ KRÁSNÉ CHVÍLE S NAŠIMI ZVÍŘECÍMI KAMARÁDY!

-----

24.12.2010 - vánoční svátky proběhly s tradiční pomocí našich chlupatých kamarádů, trochu jsme si zalenošili, trochu se protáhli na tradičním Štěpánském pochodu (šli už i prcci Bonifác a Barnabáš) a s optimismem vstupujeme do nového roku 2011!

-----

20.12.2010 - přišla fotografie Barnabáše, která ukazuje, jak se má v novém domově. Kromě labradora Ronyho je jeho spolubydlícím i malý kocourek a je vidět, že jim to oběma vyhovuje.

-----

15.12.2010- kolegyně z práce mi poslala fotku jejich miláčka - mladé ovčácké slečny a protože je to fotka nádherná, chci se s vámi o ni podělit.

-----

3.12.2010 - naše Alma, která doposud žila v Rakousku, se z rodinných důvodů stěhuje do Německa. Majitelé se zkontaktovali přes německé stránky SOS BRT a vyšlo to. A tak má Alma nový milující domov, čertí kamarádku Akashu a vlastně i svého původního páníčka, protože se všichni skamarádili a navštěvují se. :-))

-----

13.11.2010 - bráchové Abar a Art se nechali na MVP v Českých Budějovicích zlákat k profesionálnímu fotografovi. A tady je výsledek! Dva krásné černé blýskavé čenichy! :-))))

 

-----

3.11.2010 - zítra odejde do svého nového domova Bonnie a tak malí čertíci spolu ještě naposledy sledovali jejich oblíbenou hru - "Kocour Casper na barovém pultu".

-----

20.10.2010 - letošní podzimní zazimování zahrádky bylo vzhledem k počtu psů velice jednoduché.Malí štěnci pomáhali, kde mohli a tak jsme ani nemuseli zastřihávat keříky, čerti to udělali sami a s velkou chutí, občas i poopravili nějaký ten záhonek, protože jsme to asi dělali špatně :-))). A při tom všem stačili bedlivě sledovat, co se děje u sousedů.

-----

10.10.2010 - na návštěvu a stříhání  přijela se svou rodinou naše Altera - musím i touto cestou pochválit její páníčky, jak skvěle je Terka vychovaná. Tentokrát bylo stříhání i s koupelí, takže fotky jsou trochu "mokré".

-----

2.10.2010 - v Seleticích se konalo třídenní podzimní setkání chovatelů a přátel černých teriérů, spojené s Klubovou výstavou. Počasí bylo nádherné, okolní příroda také a grilovaná kýta neměla chybu! Na výstavu jsme zkusili vzít už i dvě štěňátka, aby sbírala zkušenosti a otrkala se. A měli jsme obrovskou radost z výsledků. Abar - výborný1,CAC; Art - velmi dobrý; Bára - velmi nadějné štěně; Bonifác - velmi nadějné štěně. A jako třešničku na dortu jsme byli první v soutěži chovatelských skupin!

Bárny Arilendo získal ocenění Klubový vítěz a spolu se čtyřmi našimi malými i velkými odchovanci i titul Nejlepší plemeník.

-----

10.9.2010 - byly spuštěny nové webové stránky Klubu chovatelů a přátel černých teriérů, doufáme, že se budou líbit a budou přínosem pro všechny, kteří si plemeno černého teriéra oblíbili; webová adresa zůstává stejná - www.klubct.euweb.cz

-----

1.9.2010 - novinky v sekci "Štěňata"!

-----

15.8.2010 - V Brně v areálu KK Zetor se při krajské výstavě konala i naše klubová výstava černých teriérů. Nechyběli jsme a domů jsme si vezli dva poháry. Abar - výborný1, CAC, Art - výborný2, res.CAC.

-----

12.8.2010 - zakladatelka naší chovatelské stanice - malá kníračka Ketty - slaví dnes své nádherné čtrnácté narozeniny - přejeme samé jen ty nejkrásnější psí dny bez problémů a bolesti! Na svůj věk je ve výborné formě, sice už vůbec neslyší, ale je pořád čilá, ráda si dá nějakou tu dobrůtku, spí jak jinak, než v posteli, miluje procházky a každý den krom pobytu na zahradě dvakrát ujde v lese asi kilometrový okruh. A tak jsme trochu přizpůsobili narozeninové "svíčky". Nebojte, o dobroty žádný z pejsků nepřišel! Ketty, jen tak dál!

-----

10.8.2010 - Lady předvádí každý den na procházkách jiný módní doplněk. Není to sice až tak legrace, protože chudák dostala zánět mléčné žlázy a protože je to otevřená rána a stále se čistí, vymysleli jsme pro ni tričkovou módu. Perfektně to kryje ránu a navíc se dají schovat i všechny struky, aby mohla klidně ke svým štěňatům a ta nemohla od mamky sát. Její asi minutový pobyt ve veterinárním límci nás donutil okamžitě hledat jiné řešení, kdyby v něm setrvala jen o chviličku déle, přišli bychom asi o Lady i o kus baráku - :-((.

-----

25.7.2010 - Lady dostala pozdrav od své sestry Lary (www.volny.cz/larisa). Ta poslala nádhernou fotku svého prvorozeného syna Barta, který žije svůj krásný psí život na Slovensku. Fotografie má výstižný název - Pobřežní hlídka - a určitě uznáte, že nemá chybu.

-----

23.7.2010 - všechna štěňata zatím prospívají přímo "tabulkově", jedenáctý den dvojnásobek porodní váhy a otevřená první očička! Po předešlém vrhu patnácti štěňat si to tentokrát opravdu užíváme, jen lehce korigujeme kojení a dáváme štěňata do přepravní klece, aby si Lady i malí čertíci v klidu odpočinuli.

-----

13.7.2010 - máme štěňátka!!! Více v sekci "Štěňata".

-----

25.6.2010 - všechno spěje k tomu, že budeme mít čertí miminka!!! Lady si svůj stav po počátečních nevolnostech patřičně užívá, rozhodla se, že bude spát jen v baráku - nejlépe na gauči u televize - je přece MS ve fotbale - , z potravin jí chutná naprosto všechno a vyžaduje naši neustálou pozornost. Tak jí i nám držte po 10.7. palce, ať vše dopadne dobře! (více info v sekci "Štěňata")

 

-----

31.5.2010 - když vše dopadne tak jak má, v polovině července by se měla naší černyšce Lady po dvou letech narodit další, v pořadí druhá štěňátka. Protože se předešlá štěňata opravdu vydařila, rozhodli jsme se spojení opakovat. Budoucí adepti na nové páníčky si tak mohou na našich dvouletých odchovancích prohlédnout, co je asi čeká.

-----

29.5.2010 - rok uběhl a jsou tu zase velké májové narozeninové oslavy! Čertí kluci Abar a Art dovršili 16.5. dva roky a jejich maminka měla 22.5. kulatých pět let! Nesměl chybět ani další oslavenec - brácha Fíno! Takže zleva Fífa, Lady, Abar a Art.

-----

28.5.2010 - přišly nám krásné fotky od páníčků našich odchovanců Abáry Labar (Bára) a Amora Labar (Adam). Je vidět, že si převelice rozumí s vnoučaty.

-----

15.5.2010 - na výstavě v Hradci se sešlo celkem 19 čertů, Abar dostal výborný1, CAC a Art velmi dobrý. Ve fenách byla i sestra našich kluků Andora Labar, která dostala známku výborná3 a při odpolední bonitaci získala čistý kód a byla uchovněna! Gratulace!

Před zahálením posuzování členové výboru KCHPČT předávali plaketu paní Novotné, která má doma patnáctiletého černyše Amura!!!!! A společnost v jeho nádherných letech mu dělají další, o třináct let mladší  čerti Derik Arilendo a Aron Labar z Jabkenických Doubků. I my moc a moc gratulujeme našemu kamarádovi!

-----

10.5.2010 - fofrem připravujeme naše kluky na Speciální výstavu černých teriérů, konanou při Krajské výstavě v Hradci Králové

-----

3.5.2010 - další dlouhochlupý čertík přišel pro nový jarní kabátek - Alf Labar, kterému ale nikdo neřekneme jinak, než Fífa, Fíno nebo Fífoid. Chodí k nám skoro každý týden a s bráchama pravidelně vyhánějí krtky z naší zahrady. Po ostříhání mu to moc slušelo a tak se nám snad už konečně podařilo přesvědčit jeho páníčky, aby se ukázal na nějaké výstavě.

-----

29.4.2010 - překonali jsme období nějakých těch operací a rekonvalescencí páníčků a vrháme se zase s elánem do všech činností okolo našich zvířecích miláčků. První na řadě byla Agáta Labar, která si po dlouhých šesti měsících přišla pro jarní kabátek. Z dlouhatánských chlupů vykoukla po dvou hodinkách krásně dorostlá fenečka, a protože byla při stříhání moc hodná, za odměnu se šla vyblbnout do lesa se svými bratry a maminou.

-----

21.3.2010 - k velké radosti čertů a k nelibosti nás všech ostatních je letošní zima dlouhá a plná sněhu. Ale v mnoha směrech i krásná.

 

-----

31.1.2010 - konečně jsou doplněné všechny aktuality roku 2009 a kdo si chcete přečíst něco zajímavého o čertech, kupte si únorové vydání časopisu "Pes přítel člověka"

-----

 

-----

 

zpět

Poslední aktualizace:

1.1.2017

 

Zpracoval: dvoreva