Chovatelská stanice FCI

Z JABKENICKÝCH DOUBKŮ

Zdeněk a Eva Dvořákovi, 294 45 Jabkenice 167

tel: 602 969 133, 606 612 485   e-mail: dvoreva@seznam.cz   www.doubka.cz   

Plemena (Tierrassen)

Knírač malý černostříbřitý (Zwergschnauzer schwarz-silber)
Ruský černý teriér (Russische schwazer Terrier)
Mainská mývalí kočka (Maine-coon Katze)

O nás (über uns)

Začátky (Start)
Naše zvířata (Unsere Tiere)
Aktuality (Neue)
Odchovy (Nachzucht)
Štěňata (Welpen)
Fotoalbum (Photos)
Kontakt
Odkazy (Links)

BELINKA z Majklovy zahrady (Ketty, Ketule, Ketynka, Bába)

CHOVNÁ FENA (ZUCHTHÜNDIN)

Plemeno: knírač malý

Barva: černostříbřitá

Datum narození: 12.8.1996 († 5.3.2013)

Bonitace: 01/2AUby/5

Výstavní ocenění: výborná

(rodokmen)

otec: DENNY Manepo CS; matka: ASKA z Majklovy zahrady CS

 

Takže tady začíná náš život s knírači. Z malých štěňátek na obrázku si nás vybrala jedna roztomilá psí slečna, její jméno Belinka jsme hned po cestě domů změnili na Ketty a tím se vlastně odstartovala naše chovatelská dráha. Do té doby jsme vůbec neměli ponětí o nějakých výstavách, chovu, či dalších aktivitách. Prostě jsme si domů přivezli malý chlupatý poklad.

  

Ketty byla velice učenlivé štěně, nebyl s ní žádný problém, nikdy nic nerozkousala a rychle se naučila i venku poslouchat. Potvrdili jsme si, že náš výběr plemene malý knírač byl správný. Nejenom, že nám knírači učarovali svými fousatými čumáčky, ale především splňovali naši představu malého zvířete do panelákového bytu, avšak se všemi pravými psími vlastnostmi. Malí vzrůstem, ale velcí srdcem - to nám potvrzují v našem společném soužití neustále.

 

Ubíhal čas, Ketty rostla a my jsme začali uvažovat o jejím uchovnění. Sehnali jsme informace a "kadeřníka" a přihlásili jsme se na tři výstavy. Během nich nám Ketty neustále dokazovala, že mokré krtiny, suchá tráva, myšky a podobné věci jsou jí mnohem bližší, než nějaké pózování. A protože byla ohodnocena známkou výborná, přetrpěla ještě svod a bonitaci a stala se z ní chovná fena. A my jsme jí za to slíbili, že jí už nikdy nebudeme nutit do vystavování, bylo nám jasné, že se pro tento druh činnosti opravdu nenarodila.

Měla však všechny předpoklady pro to stát se matkou. Vybrali jsme ženicha, vše proběhlo v pořádku, Ketty zabřezla a během těhotenství byla naprosto v pohodě. Porod však probíhal komplikovaně, narodilo se jedno štěně a pak dlouho nic. Protože jsme ještě neměli žádné chovatelské zkušenosti, museli jsme na veterinu. Tam jsme bohužel narazili na mladou, nezkušenou lékařku, která svým přístupem usmrtila zbylá dvě štěňata, následoval císařský řez a vezli jsme si domů spící Ketty. Během dvou dnů se naprosto zotavila a všechen svůj temperament a um věnovala svému prvnímu štěněti - malé Agátce. Ketty je skvělá matka, a jak jsme později zjistili, i babička. Po doporučení po půl roce opět nakrýt čekala Ketty brzy další vrh a protože při prvním porodu udělali při operaci veterináři nanapravitelné škody, i další porod byl komplikovaný, opět císařský řez a zůstala tentokrát dvě štěňata. Ketty se opět velmi rychle ujala svých mateřských povinností, zvládala vše na výbornou. No a protože nám bylo jasné, že už nikdy další štěňátka od ní nebudou, zůstal doma i další její potomek - malý Bak.

A tak to bylo dlouhou dobu. Oba potomci získali na výstavách výborná umístění včetně titulů šampionů, oba jsou chovní a oba mají mnoho svých potomků. Ketty vše sleduje z pohodlí domova, a snad i proto, že sama neměla další štěňata, tak Agátě vždy pilně pomáhá s jejím porodem i s výchovou svých vnoučat. Dnes je z ní téměř dvanáctiletá babička, je nejstarší, nejmilovanější a nejpaličatější ze všech našich zvířat a i když do smečky postupně po přestěhování do rodinného domku přibyla velká černá teriérka Lady, malá kníračí vnučka Flér a dokonce i velikánský mainský mývalí kocour Casper, Ketty všem neustále vládne svou pevnou tlapkou a byť je naprosto nejmenší, všichni z ní mají patřičný respekt a nikdy nedochází k vůbec žádným potyčkám.

Ketty, dík za vše!

  

  

Kettynka odešla za duhový most 5.3.2013. Do poslední chvilky jsme byli s ní a když už cesta opravdu dál nevedla, dala nám to vědět a my jsme ji nechali uspat. Bylo jí téměř 17 let.

zpět

Poslední aktualizace:

1.1.2017

 

Zpracoval: dvoreva