Chovatelská stanice FCI

Z JABKENICKÝCH DOUBKŮ

Zdeněk a Eva Dvořákovi, 294 45 Jabkenice 167

tel: 602 969 133, 606 612 485   e-mail: dvoreva@seznam.cz   www.doubka.cz   

Plemena (Tierrassen)

Knírač malý černostříbřitý (Zwergschnauzer schwarz-silber)
Ruský černý teriér (Russische schwazer Terrier)
Mainská mývalí kočka (Maine-coon Katze)

O nás (über uns)

Začátky (Start)
Naše zvířata (Unsere Tiere)
Aktuality (Neue)
Odchovy (Nachzucht)
Štěňata (Welpen)
Fotoalbum (Photos)
Kontakt
Odkazy (Links)

 

 

Naši nalezenci - kocouři naprosto obyčejní

 

ČERTÍK (Čert, Čety, Mazánek)               KASTRÁT

Čertík je docela velký, naprosto černý kocourek, kterého jsme našli jako maličké, asi 5ti týdenní koťátko ve velkých mrazech na stromě. Bylo mu snad úplně vše, od naprostého vyhladovění až po zápal plic. Ale dostal šanci, zabojoval - a vybojoval. Dnes má téměř 6kg, krásnou černou srst a velké žlutozelené kočičí oči. Hrozně rád se s námi mazlí, hlasitě přede a válí se na gauči, nebo před krbem. I postel má rád. Je naprosto nekonfliktní, vyrovnaný a doufáme, že i spokojený. Doprovází nás společně s Bertem na procházkách v lese, ale dokáže se i celý den jen tak válet doma v teple. Miluje šunku a tuňáka.

 

 

BERTÍK (Bert, Bety, Škodovák)               KASTRÁT

Bertík k nám přišel z automobilky Škoda. Jestli se tam i narodil, nebo jako kotě omylem vlezl do nějakého vozu, co tam jezdí, se už nedozvíme. Pravdou je, že se rozhodl při jedné noční směně doprovázet mého muže po závodě a protože to nehodlal vzdát a byl neustále s ním, tak ho manžel přivezl domů. Ihned se bez problémů zařadil do naší smečky, psi ani "starší brácha Čert" mu nevadili, byli ihned kamarádi. Dnes už o trochu Čerta přerostl, má krásnou černou srst a od břicha má pravidelné světlé žíhání. Při rozhrnutí srsti je u kořenů bílá. Zvláštní a velice slušivá kombinace. A k tomu velké oranžovozelené oči. I on je velký mazel, navíc i "kontakťák". Jak může, lehne si na vás a ne důkaz spokojenosti vám oblízne obličej a vyžaduje podrbání. Rád se válí kdekoli v naší blízkosti, doprovází nás na procházky se psy do lesa a miluje smetánku do kávy! Myslím, že i on je u nás určitě spokojený.

Bertíkův život trval bohužel jen něco málo přes rok. Jinak naprosto pohodový kocourek začal náhle chřadnout a i když jsme dělali co bylo v našich silách, 8.10.2012 navždy usnul. Boj s agresivním nádorem jater a sleziny se nedal vyhrát. Útěchou nám je snad jen to, že jeho krátký život u nás byl plný lásky a kočičí spokojenosti.

 

 

MIKEŠ (Mišák, Miškin, Hnida)               KASTRÁT

Mikeše jsme dostali od kamarádů. Pětiměsíčního kocourka. Abychom nesmutnili po Bertovi. Ale bylo to moc brzo a první pocity byly smíšené. Jenže to malé černobílé šídlo nás prostě během pár dní přesvědčilo o tom, že sem patří. Je tak bezprostřední a nebojácný, že tu byl prostě hned doma a ostatní ho okamžitě vzali mezi sebe. Ani jim nic jiného nezbývalo, Mikeš se nedá odbýt a když se k něčemu rozhodne, tak se tak stane. Od druhého dne spal mezi psy, každému kontroluje mističku, jestli nemá něco lepšího než on a kteréhokoli z našich staroušků kníračů dokáže vyhecovat k rozpustilým hrám. Dokonce i jinak často mrzutý třináctiletý Bak si ho natolik zamiloval, že když přijdou domů velcí čerti, tak ho hned brání. No a s kocourem Čertíkem je jedna ruka, teda tlapka. Chodí za ním a vše jeho chování napodobuje. A Čert se rychle rozpomněl na své kotěcí lumpárny a vše poctivě učí svého nového malého "brášku". A když se oba unaví, stočí se spolu do klubíčka a spokojeně chrápou. Tak Mikši, hodně štěstí a ať se ti u nás líbí!

 

 

MOUR (Mouris, Muriňo)               KASTRÁT

 

!!! na stránce se pracuje !!!

 

 

zpět

Poslední aktualizace: 1.1.2017

 

Zpracoval: dvoreva